Co to jest CMS?

 

CMS, czyli System Zarządzania Treścią (Content Management System), to proste w obsłudze oprogramowanie, pomagające nam stworzyć serwis WWW, a następnie łatwą jego aktualizację przez osoby nieposiadające wiedzy informatycznej. W skrócie chodzi o to, aby tworzenie i redagowanie stron było proste i nieskomplikowane. W takim razie, do czego jest nam potrzebny CMS?

CMS

Jak działa CMS?

CMS oferuje prostą edycję tekstu, zdjęć, filmów, wstawianie artykułów czy postów na naszą stronę internetową. Wszystko to odbywa się podobnie jak w Microsoft Word, a nie jak w przypadku HTML za pomocą kodowania. Dzięki temu możemy edytować naszą stronę o wiele łatwiej. Częstym narzędziem w systemach CMS są wtyczki, czyli gotowe skrypty, które pomagają nam zbudować naszą witrynę.

Czy warto zainwestować w CMS?

Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Przed założeniem strony zastanówmy się, czy będziemy chcieli ją aktualizować w przyszłości. Z reguły modernizowanie strony bardzo się przydaje, gdyż umożliwia dodawanie nowych promocji, usług czy produktów, dzięki czemu możemy przystosować się do zmiennego zapotrzebowania. Przemyślmy jednak, jak często będziemy chcieli naszą witrynę aktualizować, bo może, zamiast płacić każdorazowo za aktualizacje, zaoszczędzimy, wprowadzając je samemu. Jest to również duża niezależność, gdyż możemy zmieniać naszą witrynę ile chcemy i kiedy chcemy.

Sprawdź naszą ofertę zakładania stron internetowych opartych na CMS.